Informace

Vytisknout článek

Nabízíte zákazníkům cloudové služby? Od svého distributora můžete chtít více.


Rozhovor s Jakubem Müllerem, který je v Arrow zodpovědný za rozvoj a podporu Managed Service Providerů (MSP), na téma prodeje cloudových řešení, fungování programu Microsoft CSP a cloudové partnerské platformy ArrowSphere.

Rozvoj cloudových řešení je v současné době hlavním tématem digitální transformace podniků. Zákazníci z podnikové sféry nasazují cloudová řešení ve stále vyšší míře a růst cloudu je rychlejší než celkový růst IT, což přináší value-added resellerům nové obchodní příležitosti.

Několik čísel pro dokreslení: 31% společností plánuje vyčlenit více než polovinu svých IT zdrojů pro cloud; 60% plánuje využívat cloudové služby prostřednictvím value-added partnerů; 70% předpokládá potřebu cloudových konzultací, školení a implementačních služeb (zdroj: web Arrow.com).

Společnost Arrow ECS v České republice v polovině roku 2018 rozšířila portfolio svých dodavatelů o Microsoft a stala se SPLA Resellerem a CSP Indirect Providerem. Zeptali jsme se proto Kuby Müllera, který má v Arrow na starosti cloud, na dosavadní zkušenosti a novinky v této oblasti.

Kdybys měl jmenovat nejdůležitější faktory úspěchu pro rozvoj partnerského cloudového byznysu v Arrow, co by to bylo?

Jednoznačně uvedení modelu PAYG a partnerské cloudové platformy ArrowSphere na český a slovenský trh. Díky více než 10leté zkušenosti s poskytováním poradenství v oblasti cloudových technologii bylo nezbytné našim partnerům nabídnout i to nejlepší z technologií Microsoftu – vše kompletně v modelu „zaplať až za to, co koncový zákazník reálně využije“. Microsoft dlouhodobě charakterizuje vysoká komplexnost jeho programů, a proto ten nejvyšší standard poradenství garantujeme díky Radku Žaludovi, který tým Arrow posílil přibližně před jedním rokem. S Radkem společně pracujeme na efektivním využitím všech různých programů našich vendorů a díky používání portálu ArrowSphere chceme partnerům a jejich zákazníkům zprostředkovat skutečnou multicloudovou zkušenost. Kombinace technologií různých vendorů se stala rozdílovým parametrem oproti dosavadní nabídce na českém a slovenském trhu.

Jaké výhody tedy přináší ArrowSphere resellerům?

Díky ArrowSphere je objednání a následná správa cloudových technologií a licencí plně automatická i s následnou fakturací a možností koncového zákazníka počet licencí a služeb upravovat snadno i online podle aktuální potřeby. Platforma ArrowSphere je celosvětově uznávaná jako nejlepší nástroj svého typu na trhu, což může potvrdit řada jejich uživatelů nebo i ocenění v odborných IT médiích, jako jsou například CIO Awards 2018. Šetříme tak drahocenný čas partnerům, což se pozitivně odráží v nákladech na jejich služby. Navíc mohou partneři ovládat z jednoho prostředí kompletní portfolio svých cloudových dodavatelů.

O které dodavatele a programy se jedná?

V nabídce najdou partneři nejen Microsoft CSP (Office 365/Microsoft 365 nebo Azure) a Microsoft SPLA, ale také stále více využívané zálohování pomocí Veeam CSP nebo Veritas SPP, virtualizace desktopů a aplikací pomocí Citrix CSP nebo VMware VCPP. Opomenout nelze ani zabezpečení pomocí TrendMicro MSPP, programy dalších dodavatelů budou brzy následovat...Jaké jsou tedy nejbližší plány?

Již brzy uvedeme cloudové služby Symantec nebo Check Point.

Jaké jsou podmínky využívání ArrowSphere a jak jej mohou začít partneři využívat?

ArrowSphere je pro naše partnery zcela zdarma a stačí se k tomu jen registrovat zde. Následně vás ve 30 minutách seznámíme s používáním portálu a pomůžeme vám realizovat nejen vaše potřeby, ale i potřeby vašich zákazníků. To již může trvat o něco déle, ale výsledek stojí vždy za to.

Díky za rozhovor.


Kontakt pro více informací:

Jakub Müller
Business Development Manager
T +420 720 759 743
E jakub.muller@arrow.com


Jiří Bednář, 25. února 2019