Informace

Vytisknout článek

Představujeme bezpečnostní řešení Thales eSecurity


Thales eSecurity je lídr v oblasti řešení a služeb pro pokročilou datovou bezpečnost a zajišťuje důvěrnost informací při jejich vytváření, sdílení nebo uchovávání.

Řešení Thales zabezpečují data podniků i organizací veřejného sektoru v jakémkoli prostředí – lokálně, v cloudu, v datových centrech nebo big data prostředích. Thales poskytuje organizacím vše, co potřebují pro ochranu a správu svých dat, identit, intelektuálního vlastnictví a zajištění shody s legislativou – prostřednictvím řešení pro šifrování, pokročilou správu klíčů, tokenizaci, správu privilegovaných uživatelů a vysoké zabezpečení. Thales eSecurity je součástí Thales Group, globálního technologického lídra pro trhy leteckého průmyslu, dopravy, obrany a bezpečnosti.

Thales nabízí zákazníkům řadu bezpečnostních řešení:
  • Šifrování dat. Thales zabezpečuje citlivá data v datových centrech, cloudech, řešeních pro big data a kontejnerových prostředích. Pod značkou Vormetric přináší na trh datovou bezpečnostní platformu, řešení pro správu bezpečnosti, šifrování aplikací, systémů, kontejnerů, souborů, adresářů a svazků, ochranu Teradata databáze a orchestraci.
  • Tokenizace dat. Tokenizace Vormetric a příbuzná řešení chrání citlivá data na aplikační úrovni a významně snižují náklady na zajištění shody a vyhovění předpisům jako GDPR a PCI DSS. Tokenizace Vormetric s dynamickým maskováním dat chrání data na aplikační úrovni prostřednictvím jednoduchých RESTful API volání nahrazujících citlivá data komplexní škálou mechanismů pro transformaci dat.
  • Hardwarové bezpečnostní moduly (HSM) nShield. HSM nShield představují bezpečnostní řešení pro generování šifrovacích a podpisových klíčů, vytváření digitálních podpisů, širování dat apod. Tyto moduly poskytují zesílené a proti manipulacím odolné prostředí pro zabezpečené kryptografické zpracování, generování a ochranu klíčů, šifrování a další. Jsou dostupné ve třech formátech s certifikací FIPS 140-2 a podporují širokou škálu scénářů nasazení. Od 1.1.2019 bude produktové portfolio nShield součástí nabídky samostatné organizace nCipher Security vlastněné společností Thales.
  • Platební hardwarové bezpečnostní moduly (HSM) payShield. Tyto HSM moduly, které jsou určeny pro platební systémy, zajišťují vydávání pověření, zpracování transakcí a správu klíčů.
  • Správa a monitorování HSM. Centrální řešení pro správu hardwarových bezpečnostních modulů nShield a payShield umožňuje snížit operativní náklady a zlepšit efektivitu provozu těchto HSM.
  • Správa klíčů. Tato řešení Thales pro správu klíčů sjednocují a centralizují správu šifrovacích klíčů a poskytují bezpečné úložiště klíčů. Produkty pro správu cloudových klíčů zahrnují řešení CipherTrust Cloud Key Manager a Cloud Bring Your Own Key založené na zabezpečených nShield HSM.
  • Digitální podepisování. Thales nabízí rovněž řešení pro podporu digitálního podepisování.
  • Šifrovaná konektivita. Řešení Datacryptor 5000 nabízejí robustní bezpečnost, nízkou latenci a vysoký výkon v Layer 2 a IP sítích.

Kontakt pro více informací:

Radek Čelůstka
Business Unit Director
Security & Networking
T +420 739 342 815
E radek.celustka@arrow.com


Jiří Bednář, 17. prosince 2018