Informace

Vytisknout článek

Společnost F5 Networks oznámila akvizici NGINX


NGINX je open source lídrem v oblasti doručování aplikací. Společná řešení F5 a NGINX umožní poskytovat zákazníkům aplikační služby v jakýchkoli prostředích.

Společnosti F5 Networks a NGINX oznámily konečnou smlouvu o akvizici NGINX společností F5 Networks. NGINX stojí za širokou řadou populárních open source projektů a nabízí sadu technologií pro vývoj a poskytování moderních aplikací. Aplikační platforma NGINX umožňuje podnikům provádět digitální transformaci s cílem modernizovat tradiční monolitické aplikace a zajistit poskytování nových aplikací založených na mikroslužbách. Mezi zákazníky NGINX najdeme společnosti jako Netflix, Starbucks nebo McDonalds, které stejně jako řada dalších spoléhají na to, že jim platforma NGINX umožní snížit náklady a zvýšit odolnost a rychlost jejich systémů.

F5 rozšíří aktuální nabídku NGINX o bezpečnostní řešení F5 a bude integrovat svá nativní cloudová řešení se softwarovou technologií NGINX pro vyrovnávání zátěže, což urychlí uvádění nových aplikačních služeb pro moderní, kontejnerizované aplikace na trh. F5 rovněž využije svou globální prodejní sílu, infrastrukturu prodejního kanálu a partnerský ekosystém pro získání nových prodejních příležitostí s řešeními NGINX.

Jedním z nejatraktivnějších a nejdůležitějších elementů působení NGINX na trhu je její open source komunita, což si společnost F5 velmi dobře uvědomuje. Open source řešení představují základ multicloudové strategie F5 a jsou rovněž základem jejích dalších inovací. F5 bude proto pokračovat v dalších inovacích a investicích do NGINX open source projektu. Společnost také očekává, že kombinace F5 a NGINX bude akcelerovat její produktové integrace s předními open source projekty a rozšíří významná technologická partnerství s dodavateli open source řešení. Po uzavření akvizice bude F5 i nadále udržovat značku NGINX.


Potřebujete více informací?

Kontaktujte náš tým pro řešení F5 Networks.


Jiří Bednář, 24. března 2019