Informace

Vytisknout článek

Check Point varuje - Roste počet útoků zaměřených na IoT a síťové zranitelnosti


Tisková zprávaCheck Point zveřejnil nejnovější Celosvětový index dopadu hrozeb, podle kterého došlo k významnému nárůstu zneužití tří IoT zranitelností.

Zároveň byl vydán žebříček zemí, které jsou nejčastěji terčem kyberútoků. Česká republika se i nadále drží mezi bezpečnějšími zeměmi a v červenci jí patřila až 120. příčka. Podobně je na tom i Slovensko. Na prvním místě se nově umístila Bývalá jugoslávská republika Makedonie. Největší skok mezi nebezpečné země zaznamenal Kyrgyzstáni. Naopak Tunisko se nejvýrazněji posunulo mezi bezpečnější země.

CoinHive zůstává nejčastěji použitým malwarem k útokům na organizace a škodlivým kódům nejčastěji použitým k útokům na podniková mobilní zařízení vévodil v červenci bankovní trojan Lokibot.

Check Point analyzoval i malware útočící na podnikové sítě v České republice. Dominoval především CoinHive, malware těžící kryptoměnu Monero, a i na dalších místech v Top 10 se výrazně prosadil malware těžící kryptoměny.Více informací najdete v přiložené tiskové zprávě.

Pokud budete mít nějaké dotazy, neváhejte kontaktovat Arrow team.

Příloha-soubor:

180827_Check_Point_malware_cervenec_TZ.docx180827_Check_Point_malware_cervenec_TZ.docx


Ingrid Zábranská, 27. srpna 2018