Informace

Vytisknout článek

Pronájem IT infrastruktury v Microsoft Azure: předvídatelné náklady, minimální investice, vysoká bezpečnost


Současným trendem v IT je přesun části tradiční infrastruktury do cloudu kvůli vyšší kvalitě poskytovaných služeb a ekonomickým výhodám. Zjistěte, proč se zákazníkům vyplatí přesun jejich infrastruktury do cloudu Microsoft Azure a jak může Arrow pomoci resellerům podporovat proces cloudové transformace u jejich zákazníků.

Připravili jsme pro vás seriál článků zaměřený na cloudové služby Microsoftu – Azure a Office 365. Postupně vás seznámíme s výhodami využívání těchto služeb, na praktických příkladech si ověříme výhody cloudové infrastruktury a zaměříme se rovněž na otázky cloudové bezpečnosti. V prvním článku seriálu se blíže seznámíme s výhodami přesunu IT infrastruktury do prostředí Microsoft Azure.

Zákazníci se často domnívají, že musí při přesunu své IT infrastruktury do cloudu nahradit kompletně stávající prostředí, nicméně z praxe víme, že většina řešení využívá to nejlepší z obou světů a jde cestou hybridních řešení. Zákazníci čím dál více oceňují výhody flexibility, kdy mohou platit přesně za to, co skutečně spotřebují, šetřit za údržbu, a přitom mít špičkové řešení, které do té doby bylo doménou jen velkých společností.

Co je Microsoft Azure

Microsoft Azure je rozrůstající se sada integrovaných cloudových služeb. Díky ní lze například vyřešit pronájem serverů, databází, úložišť, ochranu serverů a dat, digitální marketing, weby, mobilní aplikace, elektronické obchodování, analytické nástroje BI/BigData, vývoj a testování, běh ERP (SAP, Dynamics a další), prediktivní údržbu atd. Azure podporuje nejširší škálu operačních systémů, programovacích jazyků, rozhraní, nástrojů, databází a zařízení. Azure jako nejlepší cloudová služba od Microsoftu běží v celosvětové síti datacenter řízených Microsoftem v 32 oblastech – ve více zemích a oblastech než Amazon Web Services a Google Cloud dohromady. Všechny Azure služby jsou navrženy tak, aby podporovaly minimálně 99,90% dostupnost SLA (mnohé z nich zajišťují dostupnost 99,95%)

Průzkumy jednoznačně ukazují, že cloudová řešení jsou výrazně bezpečnější než vlastní lokální infrastruktura. Microsoft je prvním poskytovatelem cloudu, kterého uznaly orgány Evropské unie zabývající se ochranou dat, díky závazku dodržovat přísné zákony EU na ochranu osobních údajů. Microsoft byl také prvním větším poskytovatelem cloudu, který přijal novou mezinárodní normu ISO 27018 týkající se soukromí v cloudu.

Výhody pronájmu IT infrastruktury v Microsoft Azure

Přesunem IT infrastruktury do cloudového prostředí Microsoft Azure získají zákazníci řadu výhod:
  • Transformace do cloudu pomůže nastartovat business zákazníka. Prostředí je dostupné velmi rychle od podpisu smlouvy, snadno se přizpůsobuje potřebám zákazníka a nabízí smluvně i finančně garantovanou vysokou dostupnost 99,95 %. Kromě toho nemusí zákazník řešit žádné odstávky kvůli upgradům hardwaru či softwaru.
  • Finančně výhodné řešení. Zákazník platí pouze za to, co používá, a šetří náklady na údržbu, energie a prostor. Finanční ředitelé ocení rovněž předvídatelnost provozních nákladů (OPEX). K ekonomické efektivnosti přispívá rovněž to, že stávající řešení lze výhodně propojit s cloudem.
  • Zvýšení hodnoty společnosti. Azure představuje s více než 20 miliony zákazníků největší cloudovou platformu na světě a její nepřetržitá inovace zajišťuje nejmodernější dostupné technologie. V Azure vlastní zákazník aplikace i data a jeho zdroje jsou maximálně chráněny.
  • Bezpečnost dat. Cloudové prostředí Azure je navrženo pro provoz kritických systémů a nabízí zákazníkům integrovanou ochranu proti internetovým útokům, soulad s legislativou EU i ČR a certifikace bezpečnostních standardů ISO.
Nabídka Arrow pro cloudové služby Microsoftu

Arrow nabízí jako Microsoft CSP pronájmy licencí a služeb Microsoftu a prostřednictvím ArrowSphere také přímé propojení služeb dalších dodavatelů se službami dostupnými v Microsoft Azure velmi efektivně z jednoho místa. Resellerům s přidanou hodnotou (VAR), poskytovatelům manažovaných služeb (MSP) a nezávislým dodavatelům softwaru (ISV) nabízíme služby cloudové platformy Microsoft Azure, Microsoft 365, Office 365, Dynamics 365, Enterprise Mobility Suite a také licencování v rámci licenčního programu Microsoft SPLA. Díky partnerské cloudové platformě ArrowSphere mohou reselleři, MSP a ISV využít řady služeb s přidanou hodnotou včetně přímé integrace řešení různých dodavatelů, reportingu, implementační a poprodejní podpory, nástrojů pro vyhodnocení přechodu na cloud nebo účtovacích služeb.

Kontakt pro více informacíJakub Müller
Business Development Manager

+420 720 759 743

jakub.muller@arrow.com
Zpracováno s využitím materiálů společnosti Microsoft.


Jiří Bednář, 13. srpna 2018