Informace

Historie společnosti

Počátky

Chceme-li zmapovat historii společnosti Arrow ECS od jejího prvopočátku, musíme se vrátit až do roku 1985, kdy v tehdejším Západním Berlíně vznikla společnost SOFT-TRONIK Creative Computer Technology GmbH. Její strategií byl prodej informačních technologií na východoevropských trzích, a proto vybudovala v krátké době ve východní Evropě 16 dceřiných společností. Jednou z nich byla také firma SOFT-TRONIK, spol. s r.o., která zahájila svou činnost v roce 1990 v Ostravě. Již v počátcích svého fungování se firma orientovala na dodávky síťových technologií a UNIX systémů – byla například na českém teritoriu prvním partnerem společnosti 3Com a díky distribučním kontraktům tehdejší berlínské centrály SOFT-TRONIKu GmbH nabízela rovněž produkty dalších významných producentů z oblasti sítí a UNIXu.

Distribuční strategie

Významným rokem se stal rok 1992, v němž byla vedením firmy definována jednoznačná strategie – čistá distribuce informačních technologií. Od tohoto okamžiku se SOFT-TRONIK soustředil na vybudování kvalitní partnerské sítě a veškeré obchodní aktivity byly pak realizovány jejím prostřednictvím. Firma SOFT-TRONIK rovněž své působení na území tehdejšího Československa rozšiřovala. V roce 1992 byla pro slovenský trh zřízena pobočka v Trenčíně a v roce 1993 byla otevřena pražská kancelář.

V roce 1995 se začal SOFT-TRONIK zaměřovat do oblasti distribuce s přidanou hodnotou (value added distribution, VAD), pro kterou jsou charakteristická náročnější, sofistikovanější řešení a zejména vyšší podíl nabízených služeb.

Přelomový rok 2001

Velmi důležitým mezníkem je rok 2001, kdy se SOFT-TRONIK stal členem mezinárodního distribučního holdingu DNSint.com, jednoho z největších evropských partnerů společnosti Sun Microsystems. Od té doby jsme součástí silného nadnárodního seskupení firem, které mají shodnou tržní strategii a vyznávají stejnou filosofii práce s partnery. Finanční síla a zázemí holdingu pak představují garance dlouhodobé, stabilní a výhodné partnerské spolupráce. V roce 2005 se stal holding DNSint.com - a s ním tedy i SOFT-TRONIK - součástí celosvětového distribučního seskupení Arrow. Od 1.2.2010 působí naše společnost pod novým názvem - Arrow ECS.

Současnost

Společnost Arrow ECS má za sebou již 28 let úspěšného působení na českém trhu, kde působí jako Value Added Distributor. V kancelářích naší společnosti v Praze a v Ostravě pracuje 62 zaměstnanců. Spolupracujeme se špičkovými světovými producenty, kteří dodávají hardwarová a softwarová řešení a služby pro střední a velké podniky a organizace. Cílem není nabídnout co nejširší spektrum dodávaných produktů, ale dodávat pečlivě vybraná, otestovaná a vzájemně kompatibilní řešení, která umožní zákazníkům bezproblémové nasazování a provoz informačních systémů, a to při zajištění vysokých nároků kladených na bezpečnost, jednoduchou správu systémů i na rychlou návratnost a ochranu investic.